Õlitatud puit- ja parkettpõrandate hooldamine

Igapäevane hooldus

Igapäevane puhastus tuleb läbi viia kasutades tavalisi kuivpuhastusmeetodeid: kuivalt harjaga puhastades või tolmuimejat kasutades. Põrandalt tuleb eemaldada ettevaatlikult kõik lahtine mustus, mis võib põrandat kriimustada ja kahjustada.

Põranda värskendamine

Põrandat tuleb töödelda Oil Refresher’iga nädalas korra või vastavalt vajadusele. Kasutades õlitatud põrandatel põrandavärskendajat Oil Refresher tuleb tähelepanelikult järgida lahjendamisjuhiseid. Värskendamiseks tuleb kasutada narmasharja, mis on Oil Refresheri lahusega kergelt niisutatud, aga mitte mingil juhul märg, kuna parkettpõrandad on niiskuse suhtes tundlikud ning võivad saada kahjustatud. Loputamine ei ole vajalik. Juhul kui põrandale on tekkinud plekk veest, mis ei ole kiiresti eemaldatud, saab seda hiljem ära kaotada kasutades lahjendamata Oil Refresheri.

Hooldusõlitamine

Hooldusõlituse sagedus sõltub põrandatele langevast koormusest. Intensiivselt kasutatavates kohtades (näiteks ühiskondlike hoonete põrandad ja koridorid) tuleks hooldusõlitust teha 4 korda aastas. Vähem käidavates kohtades (näiteks eluruumid) tehakse hooldusõlitust 1-2 korda aastas või vajaduse ilmnedes. Esimese hooldusõlituse võib teha kõige varem 1 kuu möödudes peale põhiõlitust.

Töö käik

Esmalt puhastada põrand hoolikalt lahtisest mustusest ja tolmust. Seejärel pesta, kasutades õlitatud põrandate puhastusvahendit Parquet Cleaner Arboritec. Puhastusvahend tuleb lahjendada veega järgides hoolikalt lahjendamisjuhiseid. Töövahendina on hea ning mugav kasutada tavalist narmasharja. Narmashari peab olema puhastuse ajal niiske, mitte märg. Enne hooldusõli põrandale kandmist tuleb lasta põrandal täielikult ära kuivada.

Kanda põrandale Maintenance Oil hooldusõli, kasutades madalpöördelist (150 p(min) poleerimismasinat ning valget või punast poleerviltketast. Vähemäärdunud põranda puhul tuleb kasutada sinist poleerviltketast ning keskmiselt ja väga määrdunud põrandate puhul siis vastavalt pruuni või musta poleerviltketast. Korraga töödelda mitte rohkem kui 10-20 m² suurust põrandapinda. Laialihõõrutud Maintenance Oil hooldusõlil tuleb lasta pinnal mõjuda ligikaudu 2-3 minutit ning seejärel hakata pinda töötlema valitud poleerviltkettaga. Kui põrand muutub kiiresti kuivaks tuleb kindlasti lisada Maintenance Oil hooldusõli. Kui kogu mustus töödeldaval pinnal (määrdunud vedelõli) on põrandalt lahti tulnud tuleb see eemaldada kasutades Cotton ebemevaba riiet põrandalt.

Seejärel tuleb uuesti pinnale kanda Maintenance Oil hooldusõli ning töödelda hooldusõli põrandasse kasutades punast poleerviltketast või pehmet pintslit. Pinda tuleb poleermasinaga ning punase viltkettaga töödelda seni, kuni hooldusõli on ilusasti põrandasse tunginud. Lõplikul poleerimisel tuleb kasutada valget poleerviltketast, mis poleerimisel jätab pinnale ilusa siidja läike. Valget poleerviltketast võib kasutada ka liigse õli eemaldamiseks põrandalt. Peale seda 12 h jooksul põrandal mitte kõndida.

NB! ERINEVATE ÕLIDE JA ÕLIVAHADEGA TÖÖDELDUD PÕRANDATEL ON KA ERINEVAD MEETODID JA VAHENDID HOOLDAMISEKS.
KUI TE EI TEA MILLISE ÕLIGA TEIE PÕRAND ON VIIMISTLETUD, SOOVITAME PÖÖRDUDA SPETSIALISTIDE POOLE!