Lakitud põrandate hooldus

 

PÕRANDAD SÄILITAVAD KÕVAPUITPÕRANDA JAOKS ETTENÄHTUD PARKETIHOOLDUSTOODETE ABIL OMA LAITMATU VÄLIMUSE PÜSIVALT.
Kõvapuitpõrand loob oma ilusa välimuse ja kõrge kvaliteedi tõttu igas kodus maitseka ja elegantse atmosfääri. Lakk viimistlusega kaetud parkett on eriliselt kulumiskindel ja vastupidav. Siiski on põranda kauni välimuse säilitamiseks vajalik regulaarne puhastamine ja hooldus.

Kuivpuhastamine –mopi, pehme harja või tolmuimejaga.

Niiske puhastus –parketipuhastusvahend
Kontsentreeritud puhastusvahend regulaarseks kasutamiseks.

Kasutusjuhised:

Segage puhastusvahend veega (olenevalt tootja tootejuhisest): 5 korgitäit 10 l vee kohta igapäevaseks puhastamiseks ja 10 korgitäit tugevasti määrdunud põranda jaoks. Kandke see segu põrandale niiske lapi või muu sobiva vahendiga.
Ärge kasutage liiga palju vett – liigne niiskus võib panna põranda vuukidest punduma. Pärast parketipuhastusvahendiga põranda puhastamist võib lakile kaitsekihi andmiseks vajadusel kasutada veel parketipoleerimisvahendit või värskendusvahendit.

HOOLDUS –

Kasutusjuhised:

Puhastage põrand põhjalikult ära. Kandke puhas poleerimisvahend säästlikult pehme lapi või mopi abil põrandale – ärge valage vahendit otse maha, sest see võib põhjustada pundumist. Poleerimisvahend annab põrandale läike, nii et üle poleerida pole vaja. Pärast 30-minutilist kuivamist võib põrandal kõndida. Regulaarseks puhastamiseks võib poleerimisvahendit lisada pesuvette (10 korgitäit 5 liitri vee kohta). Kui poleerimisvahendi kiht tuleb liiga paks, saab selle eemaldada plekieemaldusvahendi abil.

Poleerimisvahendi eemaldamiseks kandke lahjendatud vahend (10 korgitäit 5 liitri vee kohta) põrandale, laske mõni minut seista ja pühkige siis põrand vähese puhta veega üle – liigne vesi võib põhjustada pundumist. Kontsajälgede eemaldamiseks võtke üks korgitäis eemaldusvahendit 100 ml vee kohta.

PARKETI PUHASTAMINE, HOOLDUS JA VÄRSKENDAMINE
KULUNUD JA TUHMIDE PÕRANDATE VÄRSKENDAMINE

Kulu: 1 liiter 60-70 m2 kohta (oleneb tootja tootejuhisest).
Värskendusvahend on kõvapuitpõrandate hooldusel alternatiiv parketipoleerimisvahendile. Seda ei tohi kasutada poleerimisvahendiga töödeldud põrandatel!

Kasutusjuhised:

Puhastage põrand hoolikalt ära. Poleerimisvahend, vahajäägid ja muu mustus tuleb täielikult eemaldada. Seejärel kandke värskendusvahend kaasasoleva vahendi abil peale (Velcro mopp Freshen-up-kattega) ja laske umbes 30 minutit kuivada. Kontrollige, et põrandale ei jääks loike, kuna need võivad põhjustada pundumist, eriti vuugikohtades. Kui põrand peab taluma eriti suurt koormust, võib peale kanda veel teisegi kihi värskendusvahendit.

Kasulikud näpunäited:

Ruumi kliima

Parema enesetunde ning samuti parkettpõranda paremaks vastupidamiseks peab toas olema pidevalt 20-22ºC ja suhteline õhuniiskus 50-60%. Niiskustaseme säilitamiseks kütteperioodil soovitame kasutada õhuniisutit.

Põranda kaitsmine

Kaitske parkettpõrandat liiva ja mustuse eest, asetades sissekäigu juurde jalamatid. Varustage nihutatava mööbli jalad vildist patjadega. Puit on elav materjal, mida mõjutavad paljud kriteeriumid. Seetõttu soovitame konkreetse põranda puhul teha katsetusi, et leida optimaalne variant.

Käesolevad juhised on nõuandva iseloomuga, neist ei tulene mingit juriidilist vastutust.